Na półce Biblioteki OFOP-u stoją dwie podstawowe lektury z zakresu zarządzania organizacjami pozarządowymi:
Peter F. Drucker, „Zarządzanie organizacją pozarządową. Teoria i praktyka”, Warszawa 1995 i
Mike Hudson, „Bez zysków i strat. Sztuka kierowania organizacjami sektora pozarządowego”, Warszawa 1996.
Ciekawe, ilu liderów polskich organizacji zna te pozycje. A jeśli nie te, to na jakich podręcznikach zarządzania uczyli się trudnej sztuki zarządzania? Czy są takie podręczniki, czy są dobre – tzn. potrafią zarządzania nauczyć? Ogłaszamy konkurs na najlepszy i na najgorszy podręcznik zarządzania dla liderów organizacji pozarządowych. Wpisujcie swoje typy (informacje o książkach i własne opinie) w komentarzu. Trzy pierwsze osoby, które wpiszą w komentarzu swoje typy, otrzymają zestaw książek, a pierwsza osoba, dodatkowo, antykwaryczny egzemplarz Hudsona.
Wasze typy spróbujemy zweryfikować i ustalić ranking, który przedstawimy pod koniec lutego. Zachęcamy autorów i wydawnictwa do zgłaszania swoich publikacji – niezgłoszone będą w rankingu uznane za „bez znaczenia”.
Red. dr Wojciech Wciseł, Podręcznik zarządzania NGO, Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, Warszawa 2015
http://www.radom.pl/data/other/podrecznik_online.pdf
Agnieszka mówi:
25.01.2016 w 13:09 (Edytuj)
Seria “Wiedza i doswiadczenie”, wyd. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce” , wszystkie cztery moduły, ze szczególnym uwzglednieniem modulu nr 2. (1.Prawne warunki dzialania org.pozarządowych; 2. Zarzadzanie, planowanie i ocena wlasnych dzialan; 3. Wspolpraca z otoczeniem; 4.Finanse w org.pozarzadowej). Napisane przejrzyscie, merytorycznie i bardzo konkretnie. Niezbedne know-how każdego poczatkujacego menedzera NGO.
Odpowiedz